Nový Vladimír Dlouhý

10.1.2017

Pavlína Wolfová

Jeden ze zřejmě  nejzaměstnanějších lidí v Čechách, muž zběhlý v exekutivě, orientující se v nepřehlednosti tripartity, vidící pod sukně ministrům. Prezident Hosporářské komory ČR Vladimír Dlouhý byl hostem v klubu. 

... a abych nezapomněla -  i bývalý kandidát na prezidenta republiky - vzpomeňme rok 2013. I toto téma jsme nesměli vynechat, a ačkoli jsme jím  setkání s Vladimírem Dlouhým v podstatě končili, bylo poctivě uchopeno. "Když budu podruhé kandidovat, už musím vyhrát," řekl a dodal, že se kandidovat nechystá. Možná by věci zvážil v momentě, kdy by Miloš Zeman už prezidentem být nechtěl. Jenže on chce a podle řečí, co se dělají a vody, která teče, Zeman svou kandidaturu oznámí v řádu dnů. Tedy z řečeného v klubu vyplývá, že Vladimír Dlouhý příštím prezidentem nebude jisto jistě.

A ze setkání vyplynula i řada dalších věcí. Počínaje Dlouhého postojem k hospodářské politice naší země, konče náhledem na EET. Řeč byla o Andreji Babišovi, jemuž nelze upřít pracovitost a jistou zručnost, o postavení Hospodářské komory ČR, kterou je potřeba propagovat a přesvědčit podnikatele jako jste vy, aby do ní vstoupili, tedy jí důvěřovali, konče analýzou života bývalého poslance. "Do sněmovny nechodím rád. A to ani tady, ani v Londýně, když mě tam pozvou," líčil Vladimír Dlouhý mimo jiné svou nechuť ke sněmovním zasedáním, kuloárům a zřejmě  i parlamentnímu bufetu.

Skvělé, že jste přišli! Děkuji. 

Vaše Pavlína Wolfová   

fotogalerie