Slovo zakladatelE

Milí hosté, podnikatelé, manažeři, vážení přátelé, 

náš VISION Business Club nemá jednoho zakladatele a jsme tomu všichni rádi. Jsme skupina lidí, jejichž jádro původně svedl dohromady jiný podnikatelský klub. Jak ale šla léta, chtěli jsme to jinak a tak jsme založili svůj klub, který vlastní větší skupina lidí. Tím jsme lidský, myšlenkový i etický potenciál klubu znásobili a učinili jej silným a velmi stabilním. A právě tohle je náš gen, naše základní a nepřekročitelná vlastnost vyplývající z jakéhosi našeho historického poučení.

Svou činnost jsme začali s několika desítkami zakládajících členů v dubnu 2013. Společně s ním jsme určili programové zadání pro výběr hostů, vybrali sídlo ve Villa Voyta v Praze 4, definovali základní kameny klubové identity i obsah a pravidla klubového webu. Ve spolupráci s dalšími z nás jsme definovali outdoorové aktivity jako jsou vlastní jachtové regaty v Chorvatsku nebo vlastní golfová tour.

Jsme ve většině podnikatelé či ředitelé zvyklí na fungující byznys, takže fázi "start up" klubu jsme si užili stejně, jako když si k dospělým dětem pořídíte malé robátko. S opravdovou radostí a nadhledem! Jsme rádi, že náš klub vzkvétá a těšíme se na jeho další směřování, o kterém se radíme. Klub je pro nás platformou, kde se můžeme bavit o tématech podnikání i tématech obecných, o správě věcí veřejných stejně jako o zdravějším životním stylu. Za každým z nás stojí jedna či více středních firem, které jsme mnohdy vybudovali od plenek a z jejichž zázemí dnes vychází know-how klubu. Hlavně se ale můžeme spolehnout jeden na druhého, což je vlastnost, která se nedá vyčíslit.

Rozrůstáme se, zlepšujeme a přidávají se k nám další a další visionáři. Od ledna 2014 jsme také obměnili vedení klubu o velmi zkušenou moderátorku Pavlínu Wolfovou, což se na klubových akcích velmi pěkně projevilo. Na jaře 2017 nastal čas povýšit standard klubových prostor na novou úroveň a proto jsme se přesunuli do prestižního Chateau St.Havel. Máme cíl být nejlepším podnikatelským klubem v Praze. Pokud byste k nám někdy chtěli zavítat, naše dveře jsou vám otevřené.

Za akcionáře VISION Business Clubu Petr Kuchař, spoluzakladatel klubu.