Joachim Dvořák

23 Dubna

Od 18:30

Téma:

Editor a nakladatel, objevitel mnoha dnes známých českých spisovatelů a svého času organizátor mezinárodního komixového festivalu KomiksFEST! A především je Joachim Dvořák podnikatel, který podniká pro radost a pro děti. A je to fajn chlápek. Přijďte se s ním seznámit. 

V roce 1990 založil kulturní revue LABYRINT. Ve stejnojmenném nakladatelství objevil např. Jaroslava Rudiše, podařilo se mu vrátit do českého kulturního povědomí spisovatelku Lenku Reinerovou a výtvarníka Petra Síse a stojí také za legendární komiksovou trilogií Alois Nebel. Deset let organizoval v Praze mezinárodní komiksový festival KomiksFEST! a před třemi lety začal vydávat unikátní časopis pro děti RAKETA.

Pracuje také jako hlavní editor magazínu MAGNUS - Magnus je o lidech, příbězích, vizích, událostech, místech, firmách, značkách, věcech a hodnotách, které je dobré znát. Magnus je držitelem zlata za nejlepší evropský časopis, které obdržel na klání prestižní evropské designérské soutěže European Design Awards 2012.

Joachim byl několikrát návštěvou v našem klubu, jako doprovod Slavěny Podloucké. Je to obrovský sympaťák a parťák. Mimochodem je jedním z několika hlavních hrdinů superúspěšného dokumentárního filmu České televize Nerodič ( 2017) režisérky Jany Počtové. Jelikož je rozvedeným otcem dcery, ve filmu se zamýšlí na dnešní verzí rodičovství.

Přijďte si popovídat, budu se těšit!  Pavlína Wolfová