Akce konané

Buddhista i marketér - Jakub Horák

 26.3.2018

Jakub Horák je marketingový expert, producent, cestovatel, hudebník a spisovatel. Také jeho zásluhou usedli Piráti do sněmovny. A on byl tím, kdo stál za marketingovou strategií šrapnelu mezi kandidáty na prezidenta Mirka Topolánka, která, zdá se, nevyšla. Jak se tyhle věci dělají? Přij'dte se seznámit s vyhledávaným konzultanem politiků i byznysmenů a nevšedním glosátorem Jakubem Horákem.  

Just a lucky guy - Jiří Kratěna

 19.3.2018

Reklamní mág. Televizní producent, scénárista a autor námětů mediální tvorby, režisér. Kdysi také textař a třídní nepřítel, důsledný nestraník. Přijďte se seznámit s Jiřím Kratěnou. 

Michal Lukeš - ředitel Národního muzea

 12.3.2018

Když mu bylo šestadvacet, stal se ředitelem nejzásadnějšího muzea v zemi. Michal Lukeš proto ví snad nejlépe u nás, co znamená stěhování - stěhoval celou budovu plnou všeho možného do budovy vedlejší - a asi taky dobře ví, co obnáší rekonstrukce - suma sumárum za víc než čtyři miliardy.  

Mileniálové - seznamte se!

 5.3.2018

Přijdou tři mladí vizionáři a představí vám své vidění byznysu a světa kolem. Zcela výjimečně a záměrně přivedu do klubu tři hosty. Budou to: Dalibor Herbrich - zakladatel QuickJOBS.cz - 23 let. Jiří Rostecký - zakladatel MladýPodnikatel.cz - 24 let. Roman Long Nguyen, student ČVUT Fakulty elektrotechnické a programátor Goodvision - 24 let. Těště se, jsou báječní.  

Vizionář Robert Čásenský

 26.2.2018

Je to český novinář. A komentátor. Legendární  šéfredaktor MF Dnes.  A dnes majitel reportážně-investigativního magazínu Reportér. Magazínu, který předpokládá, že lidé ještě čtou. S respektem k tradiční žurnalistice a vizí. Robert Čásenský je proto ve svém oboru vizionářem. A přijal pozvání do klubu. 

Přichází KAREL SCHWARZENBERG!

 12.2.2018

Na prahu léta 2016 jsem se ho ve VBC zeptala - " Co si tak obvykle řeknete, když ráno přečtete noviny?" " No, nazdar," odpověděl Karel Schwarzenberg . Do roku 2015  1. předseda TOP 09, nyní čestný předseda. Do roku 2013 1. místopředseda vlády, 6. a 8. porevoluční ministr zahraničních věcí, bývalý senátor a poslanec.  Od roku 1965 úřadující vévoda krumlovský a od 1979 12. kníže ze Schwarzenbergu - Karel. Zeptám se tentokrát pro pořádek stejně. Přijďte.  

Forbes v klubu - Petr Šimůnek

 5.2.2018

Šéfredaktor českého vydání magazínu Forbes, Petr Šimůnek je špičkový manažer, novinář, moderátor, motorkář a otec tří dětí. Dodávám', že, doložitelně, skvělý společník. Přijal pozvání do klubu, tedy přijďte se s ním seznámit.  

Bitcoiny anebo neBitcoiny - ekonomie s Petrem Žilkou

 29.1.2018

Po návštěvě bývalého guvernéra ČB už víme, proč si řada ekonomů myslí, že bitcoin není budoucnost. A proč si jiní myslí, že bitcoin budoucnost je?  Co je kryptoměna, s jakými objemy pracuje a kdo ji přijal za svou? Petr Žilka z Paralelní polis přijde do klubu. 

Benefice pro Lékaře bez hranic

 11.4.2017

Všem Visionářům a jejich hostům děkuji za Lékaře bez hranic za jejich podporu. Během včerejšího večera bylo vybráno 51.200,- Kč a další částky od těch, kteří se nemohli zúčastnit osobně, byly poukázány přímo na účet MSF. Děkujeme.

Klára Kolouchová jede!!!

 23.1.2017

Je velmi těžké potlačit nadšení, když do místnosti vejde parťák, s nímž byste klidně viseli na laně. Obrazně řečeno, samozřejmě, aby nevznikla mýlka. Klára Kolouchová je horolezkyně a par'ták.  A já s ní nikdy nebudu viset na laně, protože na laně viset nebudu. Ale, kdybych musela na laně viset, tak jedině s Klárou.  

Nový Vladimír Dlouhý

 10.1.2017

Jeden ze zřejmě  nejzaměstnanějších lidí v Čechách, muž zběhlý v exekutivě, orientující se v nepřehlednosti tripartity, vidící pod sukně ministrům. Prezident Hosporářské komory ČR Vladimír Dlouhý byl hostem v klubu. 

Kachny, kachny, kachny

 4.1.2017

Zkrátím to. Pozvala jsem Renatu Kasalovou s kolegy do našeho klubu pro radost. Vaši i svou. Spoluautorku projektu Kachnička narůžovo, která s sebou dovezla hromady uzených laskomin a ještě o nich uměla i poutavě vyprávět, jste snad přivítali s úlevou po novoročních oslavách. Odteď ale už vážně. 

Možný prezident? Michal Horáček

 13.12.2016

O tom, zda by mohl být Michal Horáček českým prezidentem a jakým by asi byl, jsme přemýšleli všichni, kteří jsme se sešli v přenádnerném prostředí Salabky u hořícího krbu. A padaly otázky a spousty odpovědí a závěr byl - uvidíme

Děkujeme, pane ministře!

 6.12.2016

Josef Zieleniec je můj srdeční ministr. Nikdy jsem se s ním dosud nesetkala a měla jsem trému a přitom se velmi těšila. A dopadlo to tak, že byl skvělý! 

Personalista Miroslav Hofírek

 29.11.2016

Klasické byznysové téma, jímž skvěle vládne, přinesl do klubu Miroslav Hofírek. Personalistiku.  Bavil, konstatoval a "ochytřoval". Zdálo se, že návštěvu jsme si užili my i on.  

Jefim Fištejn!!!!

 21.11.2016

Dorazil a přinesl s sebou spousty zajímavých informací a postojů. Objasnil, co jsme objasnit potřebovali a rozjasnil po dlouhé době Villu Voyta svou přítomností. Bylo to skvělé! 

Radim Passer v klubu

 14.11.2016

Jak slíbil, tak přišel. Na minutu přesně. Dochvilnost tak od té chvíle pro mě už není jen ctností králů.

Jaké byly "devadesátky" ? Vyprávěl Dušan Tříska

 7.11.2016

Pohledem ekonoma, spolustvořitele kupónové privatizace a blízkého spolupracovníka porevolučního ministgra financí Václava Klause jsme se podívali na naši historii. Byl to místy nečekaný zážitek.

Ten, jemuž se plní sny

 31.10.2016

Takový je Jiří Pospíšil, bývalý ( třikár jmenovaný ) ministr spravedlnosti, exmístopředseda ODS, dnes poslanec Evropského parlamentu a galerista z Musea Kampa. A proto se pořád usmívá. 

Bonviván Marek Skolil

 24.10.2016

Požitkář, diplomat, milovník muziky a skvělý vypravěč je Marek Skolil. Po čtyřech letech ve službách Evropské unie, jako velvyslanec v Alžíru, přistál v Praze a navštívil VBC. 

 

Šaman, který si šaman neříká

 17.10.2016

Návštěva Dominika Tomáše Tetíka v klubu vyvolala obrovský ohlas. Muž, o němž všichni hovoří jako o " šamanovi " a on si tak přitom nikdy neříká, je veselý chlapík v saku módního střihu, který to s publikem umí skvěle.

TONYA!

 10.10.2016

Tonya Graves byla hostem klubu a pověst jedné z nejzábavnějších Afroameričanech v celé Evropě nelhala. Od analýzy vztahů v showbusinessu po politologickou rozpravu, později nad vínem, se nám dostalo celého spektra její osobnosti. 

Jakub, Daniel a jejich večer

 3.10.2016

Tak, už víme, kdo jsou a čím se baví Daniel Smrkovský a Jakub Salkini. Dosud bylo evidentní, co se jich týče jen jedno - a  snad nikoho neurazím  -  že jsou prozatím nejmladšími členy VBC.  

ZLO je infekční - Andrej Drbohlav

 19.9.2016

Patopsycholog malíř a galerista Andrej Drbohlav je renesanční osobnost. Autor úspěšné fascinující knihy Psychologie sériových vrahů ( a jejího pokračování Psychologie masových vrahů), výzkumník v oblasti psychologie zla a naprosto výjimečný umělec i obchodník uměním. Má psychologickou ordinaci i malířský ateliér a největší středoevropskou virtuální galerii umění.   

"Když mě nakládali do helikoptéry" ... Tomáš Kraus

 5.9.2016

Tomáš Kraus žije svůj druhý život. Ačkoliv možná i třetí, jde o to, jak je počítáte. Po skvělé vrcholové kariéře klasického lyžaře slalomáře, během níž nasbíral pět titulů mistra republiky, se totiž rebelsky rozhodl vsadit na ski-cross sport.

Na návštěvě byl kníže

 13.6.2016

Zavládne chaos a je narváno. To nejlépa charakterizuje klubový večer, který se musel, pro velký zájem,  přesunout do Chateau st. Havel. Do Villa Voyta bychom se nevešli. 

Tetovaný profesor jménem Herák

 7.6.2016

Profesor David Herák žije dva životy. Jeden v Praze na Zemědělské univerzitě a druhý v Indonésii. Tam spoluzaložil další zemědělskou univerzitu, tam vozí rok, co rok v létě své české studenty, aby poznali dosud nepoznané.

Jaký je rozdíl mezi ANO a rybou? Prozradil Martin Komárek

 30.5.2016

..." ANO smrdí od ocasu", začal vlastním vtipem - jak se sám rád označuje 'bývalý inteletkuál' - a dnes poslanec za hnutí ANO Martin Komárek. Je to tři roky, kdy se letitý politický komentátor rozhodl nechat pohltit politikou zcela. 

Já bych to spláchnul - kazatel Daniel Hottmar

 23.5.2016

Daniel Hottmar je neobyčený člověk. Především se směje hrozně nahlas a pořád. A hlavně sám sobě. "Mám za to, že Bůh věří v člověka víc, než člověk v Boha,"  říká, když se zorvna nesměje, dnes formálně vzato biblický pracovník Adventistů sedmého dne.  

... a ještě se naučím čínsky ...

 9.5.2016

 ... říká doktor Miloslav Stingl, cestovatel , etnograf a spisovatel ( ročník 1930). Muž, který nás přišel poučit a rozesmát do Chateu st. Havel. Autor asi nejžádanějšího cestopisu vůbec - Sex v pěti dílech světa (jehož dvě desítky výtisků se u nás v klubu prodaly v rekordním čase a tak další doobjednáváme), vyvolal nadšení. Ani ne tak pro cestování, jak se mi zdálo, ale nadšení pro život jako takový.