Akce konané

Benefice pro Lékaře bez hranic

 11.4.2017

Všem Visionářům a jejich hostům děkuji za Lékaře bez hranic za jejich podporu. Během včerejšího večera bylo vybráno 51.200,- Kč a další částky od těch, kteří se nemohli zúčastnit osobně, byly poukázány přímo na účet MSF. Děkujeme.

Klára Kolouchová jede!!!

 23.1.2017

Je velmi těžké potlačit nadšení, když do místnosti vejde parťák, s nímž byste klidně viseli na laně. Obrazně řečeno, samozřejmě, aby nevznikla mýlka. Klára Kolouchová je horolezkyně a par'ták.  A já s ní nikdy nebudu viset na laně, protože na laně viset nebudu. Ale, kdybych musela na laně viset, tak jedině s Klárou.  

Nový Vladimír Dlouhý

 10.1.2017

Jeden ze zřejmě  nejzaměstnanějších lidí v Čechách, muž zběhlý v exekutivě, orientující se v nepřehlednosti tripartity, vidící pod sukně ministrům. Prezident Hosporářské komory ČR Vladimír Dlouhý byl hostem v klubu. 

Kachny, kachny, kachny

 4.1.2017

Zkrátím to. Pozvala jsem Renatu Kasalovou s kolegy do našeho klubu pro radost. Vaši i svou. Spoluautorku projektu Kachnička narůžovo, která s sebou dovezla hromady uzených laskomin a ještě o nich uměla i poutavě vyprávět, jste snad přivítali s úlevou po novoročních oslavách. Odteď ale už vážně. 

Možný prezident? Michal Horáček

 13.12.2016

O tom, zda by mohl být Michal Horáček českým prezidentem a jakým by asi byl, jsme přemýšleli všichni, kteří jsme se sešli v přenádnerném prostředí Salabky u hořícího krbu. A padaly otázky a spousty odpovědí a závěr byl - uvidíme

Děkujeme, pane ministře!

 6.12.2016

Josef Zieleniec je můj srdeční ministr. Nikdy jsem se s ním dosud nesetkala a měla jsem trému a přitom se velmi těšila. A dopadlo to tak, že byl skvělý! 

Personalista Miroslav Hofírek

 29.11.2016

Klasické byznysové téma, jímž skvěle vládne, přinesl do klubu Miroslav Hofírek. Personalistiku.  Bavil, konstatoval a "ochytřoval". Zdálo se, že návštěvu jsme si užili my i on.  

Jefim Fištejn!!!!

 21.11.2016

Dorazil a přinesl s sebou spousty zajímavých informací a postojů. Objasnil, co jsme objasnit potřebovali a rozjasnil po dlouhé době Villu Voyta svou přítomností. Bylo to skvělé! 

Radim Passer v klubu

 14.11.2016

Jak slíbil, tak přišel. Na minutu přesně. Dochvilnost tak od té chvíle pro mě už není jen ctností králů.

Jaké byly "devadesátky" ? Vyprávěl Dušan Tříska

 7.11.2016

Pohledem ekonoma, spolustvořitele kupónové privatizace a blízkého spolupracovníka porevolučního ministgra financí Václava Klause jsme se podívali na naši historii. Byl to místy nečekaný zážitek.

Ten, jemuž se plní sny

 31.10.2016

Takový je Jiří Pospíšil, bývalý ( třikár jmenovaný ) ministr spravedlnosti, exmístopředseda ODS, dnes poslanec Evropského parlamentu a galerista z Musea Kampa. A proto se pořád usmívá. 

Bonviván Marek Skolil

 24.10.2016

Požitkář, diplomat, milovník muziky a skvělý vypravěč je Marek Skolil. Po čtyřech letech ve službách Evropské unie, jako velvyslanec v Alžíru, přistál v Praze a navštívil VBC. 

 

Šaman, který si šaman neříká

 17.10.2016

Návštěva Dominika Tomáše Tetíka v klubu vyvolala obrovský ohlas. Muž, o němž všichni hovoří jako o " šamanovi " a on si tak přitom nikdy neříká, je veselý chlapík v saku módního střihu, který to s publikem umí skvěle.

TONYA!

 10.10.2016

Tonya Graves byla hostem klubu a pověst jedné z nejzábavnějších Afroameričanech v celé Evropě nelhala. Od analýzy vztahů v showbusinessu po politologickou rozpravu, později nad vínem, se nám dostalo celého spektra její osobnosti. 

Jakub, Daniel a jejich večer

 3.10.2016

Tak, už víme, kdo jsou a čím se baví Daniel Smrkovský a Jakub Salkini. Dosud bylo evidentní, co se jich týče jen jedno - a  snad nikoho neurazím  -  že jsou prozatím nejmladšími členy VBC.  

ZLO je infekční - Andrej Drbohlav

 19.9.2016

Patopsycholog malíř a galerista Andrej Drbohlav je renesanční osobnost. Autor úspěšné fascinující knihy Psychologie sériových vrahů ( a jejího pokračování Psychologie masových vrahů), výzkumník v oblasti psychologie zla a naprosto výjimečný umělec i obchodník uměním. Má psychologickou ordinaci i malířský ateliér a největší středoevropskou virtuální galerii umění.   

"Když mě nakládali do helikoptéry" ... Tomáš Kraus

 5.9.2016

Tomáš Kraus žije svůj druhý život. Ačkoliv možná i třetí, jde o to, jak je počítáte. Po skvělé vrcholové kariéře klasického lyžaře slalomáře, během níž nasbíral pět titulů mistra republiky, se totiž rebelsky rozhodl vsadit na ski-cross sport.

Na návštěvě byl kníže

 13.6.2016

Zavládne chaos a je narváno. To nejlépa charakterizuje klubový večer, který se musel, pro velký zájem,  přesunout do Chateau st. Havel. Do Villa Voyta bychom se nevešli. 

Tetovaný profesor jménem Herák

 7.6.2016

Profesor David Herák žije dva životy. Jeden v Praze na Zemědělské univerzitě a druhý v Indonésii. Tam spoluzaložil další zemědělskou univerzitu, tam vozí rok, co rok v létě své české studenty, aby poznali dosud nepoznané.

Jaký je rozdíl mezi ANO a rybou? Prozradil Martin Komárek

 30.5.2016

..." ANO smrdí od ocasu", začal vlastním vtipem - jak se sám rád označuje 'bývalý inteletkuál' - a dnes poslanec za hnutí ANO Martin Komárek. Je to tři roky, kdy se letitý politický komentátor rozhodl nechat pohltit politikou zcela. 

Já bych to spláchnul - kazatel Daniel Hottmar

 23.5.2016

Daniel Hottmar je neobyčený člověk. Především se směje hrozně nahlas a pořád. A hlavně sám sobě. "Mám za to, že Bůh věří v člověka víc, než člověk v Boha,"  říká, když se zorvna nesměje, dnes formálně vzato biblický pracovník Adventistů sedmého dne.  

... a ještě se naučím čínsky ...

 9.5.2016

 ... říká doktor Miloslav Stingl, cestovatel , etnograf a spisovatel ( ročník 1930). Muž, který nás přišel poučit a rozesmát do Chateu st. Havel. Autor asi nejžádanějšího cestopisu vůbec - Sex v pěti dílech světa (jehož dvě desítky výtisků se u nás v klubu prodaly v rekordním čase a tak další doobjednáváme), vyvolal nadšení. Ani ne tak pro cestování, jak se mi zdálo, ale nadšení pro život jako takový.     

Na vlnách s Davidem Křížkem

 2.5.2016

Nejen milovníkům jachtingu byl určen večer s Davidem Křížkem v Chateu st. Havel. Pravda je, ža na své si především přišly všechny ustanovené posádky pro letošní regatu, ale i amatéři, co jen naslouchali příběhům dobrodruha Křížka, který už třicet let dělá skopičiny na vlnách a nyní už i na ledu. A je v tom nejen úspěšný, ale umí o tom i zábavně vyprávět. 

Muž na hraně

 25.4.2016

Generální ředitel Dopravního podniku hlavního města Prahy Jaroslav Ďuriš byl v klubu, aby objasnil jak pracuje největší městská firma. Kromě lekce vrcholného managementu a komunální diplomacie jsme tak získali představu o tom, jak takový moloch funguje a kolik to stojí. A jasné ujištení, že muž v Ďurišově pozici se, tak jako tak, dnes a denně ocitá z mnoha úhlů pohledu na hraně. 

Schůzka mírně poživačných gurmánů a gurmetů

 18.4.2016

Když se sejdou, tak  je sranda. Setkání s Pavlem Maurerem, zakladatelem Maurerova Výběru Grand restaurant, Prague food festivalu,Grand restaurant festivalu a Mňam tour, bylo všechno,  jen ne nudné filozofování o jídle,  jeho přípravě a konzumaci. Bylo to skvělé! 

S rozhledem Tomáše Klvani

 11.4.2016

Muž se zkušeností pedagoga na amerických univerzitách, úředníka v čeeské exekutivě, byznysmana i novináře. To je Tomáš Klvaňa, dnes hostující profesor na pražské New York University.

Neobvyklý úředník střihu premiéra

 4.4.2016

Erudovaný, inteligentní, šarmantní a zábavný. Státní tajemník pro Evropské záležitosti , milovník opery a růží Tomáš Prouza byl v klubu. A byl takový, jakého jsme ho nečekali.   

Základ je, říkat lidem pravdu

 14.3.2016

Václav Novák byl v klubu podruhé a podruhé - první návštěva je v sestříhaném záznamu k dispozici na našich stránkách - si říkám, že daleko přesahuje označení  krizový manažer. Je to, a shodlo se nás na tom poměrně dost, démon. Alespoň tak nějak si démona představujeme.  

Milovník života a piva a tak všeobecně... Radko Pytlík

 7.3.2016

Ještěže se nestal zpěvákem kantilén! Radko Pytlík se včas zamiloval - do Dobrého vojáka Švejka a pak se zakousl, poznal Hrabala, Párala, Kunderu ... a studoval a studoval a stal se literárním historikem. Díky němu jsme se zasmáli věcem, o nichž jsme neměli dosud tušení. A smíchu není nikdy dost. A informací jakbysmet. 

Začalo to velkým třeskem a nevíme, jak to skončí

 22.2.2016

Na našem webu najdete video z návštěvy Jiřího Grygara v klubu. Byla to hvězdná návštěva se vším všudy. A vzhledem k tomu, že si záznam jistě pustíte, nerozepisuji se tady. Nicméně si neodpustím - právě dnes 17.3. 2016, kdy vkládám tento článek, slaví Jiří Grygar osmdesátiny!