Klára Kolouchová jede!!!

23.1.2017

Pavlína Wolfová

Je velmi těžké potlačit nadšení, když do místnosti vejde parťák, s nímž byste klidně viseli na laně. Obrazně řečeno, samozřejmě, aby nevznikla mýlka. Klára Kolouchová je horolezkyně a par'ták.  A já s ní nikdy nebudu viset na laně, protože na laně viset nebudu. Ale, kdybych musela na laně viset, tak jedině s Klárou.  

Je totiž báječná a dost tvrdá. Hodně. Právě se vrátila z K2, kam nevylezla. Zastavilo ji počasí a to proto, aby mohla prohlásit, že se na " Kopec Zabiják" určitě vydá zas. Bez hor totiž nefunguje a cíle nemá nízké, nýbrž vysoké - vysoko nad nějakými 8000 metry, řekla bych. 

Klára Kolouchová, za svobodna Poláčková bývala kdysi úřednice v Británii, pamatuji si ji taky jako manažerku. Viděla jsem ji jako televizní hvězdu i čerstvou matku - to už byla, mimochodem dvakrát. Šla jsem s ní přes hory a doly - a i ona chvíli mohla a pak nemohla. Svět ji samozřejmě zná jako horolezkyni, pokořitelku mnoha vysokých hor i těch nejvyšších. A ve všem tom zmiňovaném bývá nesmírně autentická. S kyslíkem i bez. 

Téměř není, co vyprávět, když už všechno vyprávěla Klára. Budu-li popisovat, co za útrapy ji a její výpravu potkaly - tentokrát cestou na K2 - bude vám tuhnout krev v žilách. Když totéž vypráví Klára, padnete smíchy.

Kdo tam nebyl, prohloupil. Je mi líto.

 Bylo mi potěšením seznámit vás s Klárou Kolouchovou!

Pavlína Wolfová    

fotogalarie