CURLING NENÍ METANÁ!!!! VBC v Centru Třešňovka

19 Února

Od 18:00

Téma:

Je to tady - přijďte, pošlete kámen po dráze a vyhrajte!  Poprvé v dějinách Vision Business Clubu přichází kromě sportovního vyžití také KVÍZ s cenou pro vítěze! Čtěte dál ! 

Vážení vizionáři sportovního založení, 
sejdeme se v pondělí 19.2. v 18:00 v Centru Třešňovka na Zbraslavi.

Poznáme se podle toho, že budeme připraveni na to trávit dvě hodiny v pěti stupních nad nulou a přitom nám nebude zima. Na místě nám zapůjčí ostatní vybavení (doporučuji rukavice pro chvíle, kdy nehrajete, ale fandíte). 

Převezme nás místní trenér, vysvětlí pravidla, naznačí pohyby a v 19:00 jsou dvě dráhy připraveny umožnit pozoruhodný VBC turnaj. 

Bude to celé vypadat nějak takto: 

https://www.youtube.com/watch?v=iYcYaUBaEeI

Slibuji, že kdyby nic jiného , tak každý účastník akce bude umět od 19.2. 2018 zcela nevídaně zametat! 

Návodná doporučení pro členy VBC - aneb -  do čeho tentokrát jdeme?  

1. Curling  je týmový sport, ve kterém se hráči snaží dopravit po ledu své kameny co nejpřesněji do vyznačeného prostoru. Poprvé je curling zmiňován v 16. století v oblastech dnešního Skotska, kde byla tato hra hrána na zdejších zamrzlých jezerech.

2. Hraje se na dráze 42,5 metru krát 4 metry 27 centimetru, na koncích dráhy jsou soustředné kruhy. Jde o to se trefit z bodu A do bodu B. Kámen je vyroben ze žuly. Má podobu kruhového kotouče, jehož spodní i horní plocha zaobleně přechází do boku. Stupně zaoblení nemusí být na obou stranách (nahoře a dole) totožné.Této případné diference je možné využít při obrácení kamene ke hře na rychlém či pomalém ledě. Pozor , ale - na světové turnaje (OH, MS) se přiváží speciální kameny, které vlastní Světová curlingová federace! ( ty k dispozici nemáme) 

Koště standardní. Koštětem hráči podle potřeby před jedoucím kamenem zametají led. Metením se led čistí a zahřívá, čímž dochází k mírnějšímu zpomalování kamene a prodlužuje se tak (i až o několik metrů) délka jeho skluzu a jeho rotace.

2. Je to olympijská disciplína! Na zimních olympijských hrách se curling objevil poprvé v roce 1924. Tehdy ovšem jako tzv. ukázkový sport,avšak v roce 2006 byl curlingový turnaj na hrách v roce 1924 prohlášen za plnohodnotný.

4.  Pozor! - CURLIG NENÍ METANÁ!!!! Pravda je, že curling si je s metanou podobný. Oba se provozují na ledě, v obou je cílem dostat se nářadím co nejblíže k danému “terči”. Poměrně zásadní rozdíl lze vystopovat přímo ze slova metaná. a přichází histtoricky první  KVÍZ VBC aneb - Vizionáři,  hrajte a vyhrajte! 

Nejvtipnější odpovědi na téma - najdi pět rozdílů mezi Metanou a Curlingem - vyhodnotí Filip Linek na příští dozorčí radě klubu a výherce odmění! 

Na viděnou, mír nohám v teple ! Pavlína Wolfová